Як вирощувати цибулю ріпчасту у відкритому ґрунті

Як вирощувати цибулю ріпчасту у відкритому ґрунті

Цибуля – це важлива складова багатьох страв, вона містить багато поживних речовин і вітамінів, тому її необхідно вирощувати власноруч. У цій статті ми розповімо, як посадити цибулю і доглядати за нею від початкового етапу до збирання врожаю.

Першим кроком є вибір сорту цибулі і відповідних умов для вирощування. Якщо ви плануєте посів відкритим ґрунтом, вам потрібно знати, що цибуля найбільш вимоглива до світла та вологи, тому необхідно вибирати відкриті площі на сонячному боку ділянки.

Після цього потрібно визначити дату посіву. Зазвичай це приблизно один місяць до останнього приморозку, але цей термін може змінюватися в залежності від регіону та кліматичних умов. Але найважливішим фактором для успішного вирощування цибулі є підготовка ґрунту – він повинен бути розкомишений і піджитий, щоб забезпечити хороше дренаж і вентиляцію кореневої системи рослини.

На початку весни, коли ґрунт нагріється до 10 градусів, розкидайте на підготовлену грядку добрива та насіння. Глибина посіву повинна бути близько 1-1,5 см. Після посіву обережно поливайте, щоб не змити насіння. Протягом росту вам необхідно буде розпушувати ґрунт та забезпечувати необхідний рівень вологи та харчових речовин.

Таким чином, зростання цибулі потребує великої уваги та догляду, але на кінець цієї подорожі ви зможете насолоджуватись свіжими та смачними рослинами, вирощеними власними руками.

Крок за кроком: як вирощувати цибулю ріпчасту відкритому ґрунті

Підготовка до посадки

Перш ніж посадити цибулю, необхідно підготувати грунт. Для цього потрібно ретельно викопати горизонт з копнем глибиною в 20-25 см. Необхідно додати органічну речовину – компост, перегноєм або курячим послідом. Також можна додати комплексні добрива з розрахунку 30-50 грамів на кожен квадратний метр. Після додавання добрив ретельно перемішайте ґрунт.

Посів

Цибулю ріпчасту краще сіяти в перший декаді квітня. Глибина посіву повинна бути не більше 2-3 см. Рядки між кущами повинні бути з відстанню 20-25 см. Якщо ґрунт сухий, після посіву ретельно полийте його.

Догляд

  • Регулярно поливайте цибулю вздовж рядків.
  • Якщо наступив період сухожильня, зменшіть кількість поливів.
  • Добре відкорміть цибулю за допомогою добрив, особливо – азотним добривом.
  • Вирвіть всі бур’яни, оскільки вони швидко забирають поживні речовини з ґрунту.
  • Якщо погода до спису з’явило малярійніх комах, необхідно розпилити захисне засіб.

Збір врожаю

Перші цибулини з’являться наприкінці червня. Збирайте їх після того, як ґрунт затвердів. Обережно витягуйте цибулини, перевертаючи їх із землі. Потім залиште їх в сухому та темному місці протягом 2-3 тижнів, щоб вони засохли. Після цього знімайте залишкову землю, та зберігайте цибулю в сухому прохолодному місці, не більше 2 місяців.

Підготовка до посіву цибулі

Підготовка до посіву цибулі

Перед тим, як приступити до посіву цибулі, необхідно прикласти певні зусилля для належного підготування грунту та догляду за цибулинами. Тут деякі рекомендації, щоб зробити ваші цибулини максимально здоровими та поживними.

Вибрати правильне місце

Для вирощування цибулі обирайте місце на ділянці, яке є добре освітлене та не затоплюється водою. Завдяки добрій освітленості цибулини більше поживних речовин, а з дренажним грунтом добре введені в життя корені.

Пiдготовка грунту

Грунт для посіву цибулі повинен бути розпушеним, збагаченим перегнієм або компостом та дощовою водою. Для цього можна використовувати гноївкою або суперфосфат, які забезпечать потрібне живлення цибулинам.

Приділіть увагу терміну посіву

Посів цибулі ріпчастої можна провести в середині квітня або в кінці травня. Важливо вимірювати температуру ґрунту, щоб впевнитися, що вона достатньо тепла для посіву цибулі. Краще посів проводити в теплий і сухий день, коли земля досить суха.

Розміщення цибулін

Перед посівом цибулін потрібно здійснити їх попередній обробку. Наприклад, цибулини можна обсушити, очистити від залишків землі і обрізати верхній кінчик. Потім потрібно розмістити цибулини виключно у вертикальному напрямку. Рекомендується розміщувати їх на відстані 10-15 см один від одного та глибіна посіву повинна бути близько 1-2 см.

Посів цибулі ріпчастої відкритим ґрунтом

Посів цибулі ріпчастої відкритим ґрунтом

Цибулю ріпчасту можна посіяти відкритим ґрунтом вже з кінця квітня до кінця травня, коли грунт прогрівається до 8 градусів. Необхідно вибрати ділянку з достатнім освітленням та відсутністю заливу. Також варто пам’ятати, що цибуля любить кислу грунтову середу, тому можна зробити додаткове внесення глинистих ґрунтів або торфу.

Перед посівом потрібно підготувати насіння, обрізавши коріння та позбувшись товстої кожури на зовнішній стороні цибулі. Прикріпіть догляд, щоб забезпечити таку ж заглибленість рослин, а саме 5-6 см глибина під час посіву. Розмістіть насіння на відстані приблизно 10 см між кожним з них та 20-25 см між рядами.

Після посіву необхідно забезпечити рослинам достатню кількість вологи. При появі перших проростків зменшіть полив, щоб забезпечити розвиток коріння. Також важливо розгалужувати цибулю під час зростання, обрізаючи верхівки та додавання більш живильних гірських порід до ґрунту під час розвитку рослин.

  • Підготуйте насіння перед посівом;
  • Розмістіть насіння на відстані приблизно 10 см;
  • Обережно заделіть насіння з відстанями на глибину 5-6 см;
  • Забезпечте рослинам достатню кількість вологи;
  • Не забувайте розгалужувати цибулю під час зростання.

Будучи достатньо вимогливою культурою, цибуля ріпчаста відкритим ґрунтом може бути вирощена з успіхом. Залишайте її на догляд та слідкуйте за можливими проблемами, такими як грибкові захворювання, щоб забезпечити урожай високої якості.

Догляд за цибулею ріпчастою

Полив: Цибулю ріпчасту потрібно поливати регулярно. Вартість зволоження залежить від того, яку погоду буває на вулиці. Зазвичай, літнього періоду цибуля потребує більше води, ніж взимку. Важливо залишити ділянку з цибулею на протязі дня, щоб земля трошки просохла.

Внесення добрив: Цибуля ріпчаста потребує добрив з низьким вмістом азоту. Рекомендується внести добриво до землі перед посівом, щоб додатково збільшити врожайність. Припустимим є використовувати добрива з високим кількістю фосфору і калію, такі як зола або калійна селітра.

Боротьба з дорослими бур’янами: Поряд з цибулею ріпчастою, ростуть різні види бур’янів, які можуть стати причиною зниження врожайності. Щоби зберегти здорову рослину, потрібно видаляти всі бур’яни разом з корінням.

Збирання врожаю: Цибулю ріпчасту варто збирати влітку, коли верхівка цибулі починає засихати. На цій стадії вона готова до збирання і зберігання.

Питання-відповідь: