Літургія – це релігійна служба, яка є основною частиною богослужіння у православній церкві. Вона складається з різних частин, включаючи молитви, піснеспіви та читання з Біблії. Але хто склав цю службу і що вона розповідає?

Остання версія літургії, що використовується у православній церкві, була розроблена у IV столітті н.е. На той час єпископи і священики вели багатогодинні богослужіння, і необхідно було стандартизувати їх порядок і зміст. Одним із головних упорядників цієї літургії був святий Іоанн Златоуст, відомий своїми проповідями та вченням.

Літургія розповідає про життя і служіння Ісуса Христа, а також про Божу милість і спасіння для людства. Під час літургії відбуваються різні обряди, такі як причастя, що символізують об'єднання віруючих із Христом та один з одним. Уся служба наповнена молитвами та піснями, які закликають віруючих до покаяння, вдячності та поклоніння Богу.

КомпозиторРоки діяльностіПримітка
Іоанн Златоуст347-407Упорядник літургії Іоанна Золотоуста
Василь Великий329-379Зробив значний внесок у розвиток православної літургії
Григорій Дяк350-394Упорядник літургії Григорія Дьяка
Симеон Просвітитель1316-1353Митрополит і упорядник літургії Симеона Просвітителя

Хто створив Літургію?

Починаючи з VIII століття всі візантійські літургійні рукописи наказують авторство найпоширенішої Літургії виключно Іоанну Златоусту.

Коли з'явилася Літургія?

Розвиток та відокремлення першої частини літургії у II–IV ст.. під впливом практики церкви щодо оголошених та у зв'язку з disciplina arcani.

Чим служба відрізняється від Літургії?

Що означають православні богослужіння за назвами? Літургія (загальна справа, громадська служба) – це головне богослужіння, під час якого відбувається Причастя віруючих. Інші вісім служб є підготовчими благаннями до Літургії. Вечірня – служба, що здійснюється наприкінці дня, увечері.