Твердотільні накопичувачі (SSD) широко застосовуються в сучасних комп'ютерах та ноутбуках, володіючи високою продуктивністю та надійністю. Однак, щоб зберегти їх ефективну роботу та продовжити термін служби, важливо знати, що не можна робити з SSD. Правильне використання SSD допоможе уникнути втрати даних та зберегти високу швидкість роботи пристрою.

По-перше, не рекомендується заповнювати диск SSD повністю. Повне заповнення диска може призвести до зниження швидкості роботи та погіршення продуктивності пристрою. Бажано залишати вільним приблизно 20% від загального обсягу диска, що дозволить SSD працювати більш ефективно та зменшить ймовірність виникнення помилок.

По-друге, не рекомендується часто і надто інтенсивне копіювання та переміщення великих обсягів даних на SSD. Часті операції запису та видалення файлів можуть прискорити знос SSD та знизити його оперативність. Бажано планувати такі операції заздалегідь, щоб мінімізувати негативний вплив на роботу пристрою.

По-третє, не рекомендується вимкнення живлення комп'ютера або ноутбука під час роботи з SSD. Твердотільні накопичувачі є електронними пристроями і можуть бути чутливими до раптових переривань живлення. Систематичне вимкнення живлення може призвести до непередбачуваних наслідків та втрати даних.

Не можна робити з SSD
Не допускається чистити SSD за допомогою абразивних чи різких предметів
Під час роботи комп'ютера не рекомендується встановити або видалити SSD.
Не рекомендується розміщувати SSD на нестійкій поверхні або поверхні з підвищеною електростатичною активністю
Не слід здійснювати різкі переміщення або трясти SSD, щоб уникнути пошкодження контактних майданчиків
Не рекомендується встановлювати SSD у невідповідні типи роз'ємів або роз'єми з неправильним вирівнюванням
Не рекомендується згинати, деформувати або ушкоджувати корпус SSD
Не слід використовувати SSD за наявності пошкоджень або видимих ​​дефектів

Що вбиває диск SSD?

SSD обмежені в циклах перезапису, та дефрагментація може серйозно зношувати диск, зменшуючи термін його служби. Тому забудьте про різних дефрагментаторів на зразок IObit Smart Defrag або Defraggler. Вони і на HDD не надто потрібні, адже Windows цілком здатна наводити порядок на дисках сама.

Чому СДС не можна повністю заповнювати?

Але заповнювати SSD повністю не варто, і на це є вагома причина. зниження швидкісних характеристик. Накопичувач завжди повинен залишатися деяким резервом порожнього простору у вигляді незадіяних блоків, щоб підтримувати високу продуктивність накопичувача.

У чому мінуси SSD?

Недоліки SSD

  • Висока ціна. Вартість носія досягає кількох десятків тисяч рублів і в шість-сім разів перевищує середню вартість жорсткого диска. …
  • Відносно невеликий об'єм пам'яті. …
  • Складність відновлення. …
  • Зношування чіпів.